Як зробити звукоізоляцію металевих дверей.

звукоізоляція металевих дверейЖителі великих міст постійно знаходяться під впливом підвищеного рівня шуму. Він виходить із різних джерел: транспортних засобів, промислових об’єктів і т.п. До того ж багатьом «пощастило» мати дуже неспокійних сусідів, які то постійно займаються ремонтом квартири, то влаштовують гучні скандали, то затівають вечірки. Одним словом, проблема надійної звукоізоляції житла стоїть досить гостро, і найбільш вразливою ланкою у створенні захисного бар’єра на шляху шуму є вхідні двері. Як зробити звукоізоляцію металевих дверей?

Як відомо, у більшості міських квартир їх господарі встановлюють сталеві двері. При цьому багато хто з них спочатку не дуже замислюються про те, щоб вони мали гарні звукоізоляційні характеристики, оскільки на першому плані стоять захисні властивості дверей і їх зовнішній вигляд. Однак згодом до багатьох поступово приходить усвідомлення того, що непогано б зробити сталевим дверям додаткову шумоізоляцію. Це далеко не завжди просто, але все-таки цілком можливо.

Найбільш простим способом зробити так, щоб вхідні металеві двері мали хорошу звукоізоляцію, є їх оббивка з використанням штучної шкіри і таких матеріалів, як синтепон або поролон. При цьому те, наскільки ефективно двері будуть протистояти проникненню шуму в квартиру, залежить, перш за все, від товщини шару цих звукоізоляційних матеріалів. До того ж поролон і синтепон є непоганими теплоізоляторами, так що оббивка буде також ще сприяти створенню сприятливого мікроклімату в квартирі. Для посилення звукоізоляційного ефекту можна зробити оббивку металевих дверей, як із зовнішньої, так і з внутрішньої сторони.

Втім, для поліпшення звукоізоляції сталевих дверей часто не обов’язково робити її оббивку. Іноді досить просто обшити її дерев’яною вагонкою і просто ущільнити стики таким чином, щоб дверне полотно щільнішо прилягало до коробки. Для цього можна використовувати тонкі смужки таких матеріалів, як, приміром, пориста гума або пеноплен.

Однак найкраще рішення — це не займатися «самодіяльністю», а спочатку придбати такі металеві двері, шумоізоляція яких вироблена на підприємстві-виробнику. Як правило, вони мають звукоізоляційний шар усередині дверної коробки, і така конструкція найбільш ефективна.

Ремонт своїми руками — різні двері в різних приміщеннях.

різні двері в різних приміщенняхРізні двері в різних приміщеннях.

Двері для кухні виконують декілька функцій, наприклад перешкоджають проникненню запахів в іншу частину квартири. У такому разі хочеться поставити двері з суцільного полотна. Але вони відразу викликають іншу проблему — зробить коридор перед кухнею темним. Оптимальним рішенням стане двері зі вставками зі скла: вони будуть пропускати достатньо світла і захистять від небажаних запахів. Причому скло може бути абсолютно різним за розміром, кольором і малюнком.

У спальню і дитячу, навпаки, не підійдуть двері зі склом. Адже в спальні потрібні спокій і тиша, та і в дитячій важливо, щоб дитину під час сну не турбували звуки або світло із сусідніх кімнат. Для таких цілей краще вибрати двері з суцільного полотна, вони забезпечать кращу звукоізоляцію. Матеріал може бути різним. Важливо пам’ятати, що не варто ставити в дитячій двері з м’яких порід деревини, тому що їх легко пошкодити під час активних ігор. Двері в спальню краще забезпечити ручкою із замком, який буде закривати її зсередини. А ось для дитячої підберіть фурнітуру без замка, щоб дитина не могла випадково замкнути себе в кімнаті.

Двері для ванної та туалету дуже сильно відрізняється від звичайних міжкімнатних дверей. Основна відмінність — її виняткова стійкість до тривалого впливу вологи. Важливо врахувати, що на двері постійно будуть впливати водяні пари. Це може сильно нашкодити полотно, особливо якщо воно виготовлено з натуральної деревини. Двері для ванної кімнати найчастіше виготовляють з різних комбінованих матеріалів. Це може бути МДФ, ПВХ або ДСП.