Як оформити вікно

Як оформити вікноФранцузький варіант

Це конструкція з щільного шовкового полотна, багаторазово прошнурованому таким чином, щоб за допомогою шнурів воно могло підніматися і збиратися біля карнизу. Це дуже витончене оформлення вікон цілком може знайти застосування при відповідному стильовому оздобленні, наприклад, спальні.

Догляд за вікнами

Догляд за вікнамиДекоративне оформлення вікон і догляд за ними — дуже важлива процедура. Адже вікна — це «ока будинку», і їх доглянутість впливає на зовнішній вигляд будинку в цілому. Кілька простих дій надовго збережуть ваші вікна привабливими.

Необхідні матеріали та інструменти:

засіб від комах
кисть
фарба або лак для зовнішньої сторони вікна
фарба для внутрішньої сторони вікна
вітражна плівка для скла, пластикові листи

Процес:

1. Перш ніж накладати на рами з боку вулиці декоративну обробку (фарбу, глазур або лак), необхідно вжити заходів щодо захисту дерева від комах.

= Очищаємо дерево від попередньої фарби
= Пензлем накладаємо засіб від комах в два шари, намагаючись не втратити жодного затишного містечка, де можуть ховатися комахи

2. Приступаємо до декоративної обробки рам із зовнішнього боку. Тут головне — віддати перевагу фарбі або лаку саме для зовнішніх робіт по дереву, залишаючи все інше в стороні.

3. Зсередини фарба на дерев’яних поверхнях вікна повинна відповідати оздобленню будинку.

4. Сьогодні існує багато плівок для стекол, які виглядають дуже мило і допомагають захистити вас від непотрібних поглядів. Є, наприклад, вітражні плівки — вони прикрасять вікно і забезпечать самоту. Є суто декоративні листи, що створюють ефект вітража, є — просто непрозорі. Завдяки такому листу з одного боку вікна все видно, а заглянути в будинок зовні — не можна. Такі листи підходять для ванних або вбиралень, де потрібна інтимність. А ще є пластикові листи, призначені рятувати від спеки — вони достатньо прозорі, щоб не спотворювати вигляд за вікном, і в той же час не пропускають значну частку сонячної радіації.

Двері виготовлені з масиву дерева

вхідні дверіВхідні двері можуть бути виготовлені як з масиву дерева, так і з металу. У цій частині ми з вами ознайомимося з дверима, виготовленими з масиву дерева.

Що входить у визначення «двері»?

Дверне полотно;
Дверний блок (коробка)
Наличники;
Навіси (петлі);
Фурнітура (ручки, замок, «око» і т.д.)

Правила установки вхідних дверей
При замовленні двері для вашого будинку, вам необхідно врахувати те, що дверний отвір повинен бути більшим за розміром, щодо дверної коробки. Буде краще, якщо зазор між коробкою і торцями дверного отвору складе приблизно 1,5-2 см, що дозволить більш якісно провести утеплення простору між стінками отвору і коробки. Крім того, в такому випадку вам буде набагато легше зробити установку дверей.

1. насамперед, необхідно здійснити зачистку дверного отвору;
2. після того як дверний проріз очищений від сміття, встановіть дверну коробку;
3. наступним кроком буде розміщення порогу по горизонталі (для визначення кута нахилу потрібно використовувати будівельний рівень) і його кріплення;
4. далі встановіть дверну коробку у вертикальному положенні і закріпіть її тільки з боку, де будуть фіксуватися дверні петлі (навіси), — у верхній і нижній точці;
5. закріпіть петлі і навісьте дверне полотно;
6. перевірте, наскільки легко закриваються двері (якщо дверне полотно зачіпає за коробку, то необхідно зробити доведення дверного полотна в місцях зіткнення з коробкою);
7. оціните роботу замку;
8. закріпіть дверну коробку з боку, де врізаний замок і здійсните повторну перевірку відкриття-закриття дверей і роботу замку;
9. якщо дверне полотно не заїдає, а замок закривається на певне число оборотів (зазвичай це два оберти ключа), то можете зафіксувати дверну коробку по всьому периметру;
10. простір між стінками дверного отвору і дверної коробки заповніть монтажною піною;
11. після висихання піни обріжте її надлишки і закріпіть наличники.

Ще кілька порад по установці дверей
Дверне полотно рекомендується кріпити у трьох місцях до бічній стороні дверної коробки. Якщо ви встановлюєте двері зроблену за стандартними розмірами, то верхня точка кріплення може знаходитися на відстані 30 см від верхньої частини дверної коробки, а нижня точка кріплення — на відстані 20 см від нижньої частини коробки.

Дверні петлі можуть мати різну спрямованість відкриття дверей і поділяються на ліві і праві. Двері можуть відкриватися як в ліву сторону, так і в праву — але при цьому вона повинна відкриватися тільки назовні.

Важливо!
При заповненні простору між дверною коробкою і дверним отвором монтажною піною, не забудьте встановити два розпірних бруска в середній частині дверної коробки, на відстані 50 см один від одного. Це необхідно зробити для того, щоб виключити можливий прогин вертикальних стійок коробки в момент розширення монтажної піни.

Ремонт пластикових вікон

Ремонт пластикових віконПластикові вікна зовсім невибагливі і не вимагають до себе стільки уваги, як дерев’яні. Достатньо лише змивати з них бруд теплою водою без грубих чистячих засобів, а для в’ївшихся плям використовувати слабкий розчин детергенту. Але іноді конструкція ламається і в них. Ми розповімо, як позбутися від дрібних неприємностей.

Інструменти і матеріали:

1. Викрутка

2. Масло, силіконовий спрей

Процес:

1. Якщо зламався запор, подденьте викруткою і зніміть заглушку шурупа, після чого зніміть і загорніть завертку.

2. Якщо заїдають металеві функціональні петлі, змастіть їх маслом з низькою в’язкістю. Пластикові петлі можна побризкати силіконовим спреєм.

Ремонт дерев’яних вікон своїми руками

ремонт дерев`яних віконНе кожен з нас може похвалитися новісіньким склопакетом. У більшості росіян в квартирах як і раніше стоять стандартні розстібні дерев’яні вікна. Вони можуть заїдати або деренчати, але не поспішайте відкладати останні крихти з сімейного бюджету на нові вікна. Ми підкажемо, як легко позбутися від цих проблем.

Інструменти і матеріали:

1. Рубанок

2. Дерев’яні обрізки для клинів або пробки

3. Сталеві куточки, шурупи

Процес:

1. Розбовтану стулку можна полагодити так само, як і звичайні вхідні двері. Достатньо лише підбити під петлю клин або посадити петлі на дерев’яні пробки.

2. Деренчання скла легко усувається, якщо їх зміцнити штапиками. Як правило, така проблема виникає від деформації деревини через сиру погоду і означає, що між склом і рамою збільшилися зазори.

3. Покорежену від вологи раму можна підрівняти рубанком.

4. Відремонтувати можна навіть дуже старе вікно, у якого частина стулки до того похилилась, що погано відкривається і закривається, чіпляючись за підвіконня. Для цього виготовте самі або купіть сталеві куточки, закрийте стулку, відрегулюйте її за допомогою клинів у нормальному положенні шурупами закріпіть сталеві куточки в розбовтаних кутах рами. Завдяки цій нехитрої процедури конструкцiя знову стане жорсткою, і рама стане як нова

Металеві чи дерев`яні двері? Порівнюємо

вхідні дверіЯкщо будь-якого з нас запитати, для чого в нашому домі потрібны вхідні двері, думаю, відповіді нікого не здивують своєю оригінальністю. Кожен скаже: для забезпечення безпеки, для захисту від холоду і шуму. І чим міцніше вхідні двері, тим спокійніше і впевненіше ми відчуваємо себе у власному будинку, тим комфортніше і затишніше в ньому.
Міцність — дійсно, найважливіша вимога до вхідних дверей для більшості з нас. У зв’язку з цим виникає питання: з якого матеріалу повинна бути вона зроблена — з металу або з дерева? У тому, що вхідні залізні двері набагато надійніші дерев’яних, сьогодні мало у кого залишилися сумніви. Вони і довговічніше, і міцніші і ремонтопридатні. І навіть зовнішнім виглядом металеві двері можуть зовсім не поступатися дерев’яним.

Сталеві двері сьогодні обробляють штучною шкірою, деревом, пластиком і багатьма іншими матеріалами. Широкий вибір кольору і малюнка сприяє тому, що останнім часом все більшу популярність знаходить обробка панелями. Товщина дверей залежить від використовуваного металу (лист повинен мати товщину не менше 1,2 мм, а як правило 2.0 мм), від конструкційних особливостей і ребер жорсткості, від масивності декоративних і утеплюючих панелей, від зовнішнього покриття. Мінімальна товщина вхідних металевих дверей повинна складати 50 мм, проте може досягати і 125 мм.

При виборі сталевих дверей дуже важливо звернути увагу на такі її властивості як тепло-і звукоізоляція. Ваша нова двері обов’язково повинні мати гумовий або силіконовий ущільнювач, розташований по периметру, краще, якщо в два контури. Крім того, звукові коливання гасяться тими самими декоративними панелями (чим вони товщі, тим краще). Внутрішній простір полотна дверей заповнюють ізолюючими матеріалами (пінопласт, мінеральні мати, вермикуліт). Ну, і звичайно ж, про тепло-і звукоізоляції можна забувати під час монтажу — необхідні якісна закладення щілин (зазорів) між рамою дверей і стіною, а так само заповнення самої рами.

Найкращі результати тут дає бетонування дверної коробки, що створює моноліт зі стіною. Ще один важливий елемент вхідних дверей-петлі. Петлі сталевих дверей повинні бути такими ж міцними, як вони самі. Для підвищення безпеки сталевих дверей застосовуються протизнімні блокіратори, яких не видно ні зовні, ні зсередини. При огляді петель варто звернути увагу на те, чи містять вони опорний підшипник або опорну загартовану кульку. Це — гарантія від стирання петель і захист від просідання дверей.

На металеві вхідні двері найчастіше встановлюють два або більше замків різних типів, наприклад, — сувальдний і циліндровий. Сувальдний — це міцний вкладний замок, його практично неможливо вибити, до циліндровому ж дуже складно підібрати ключ або відмичку, що в сукупності дає відмінний захист від злому. У сталевих дверей обов’язково потрібен очко з широким кутом огляду (до 200 градусів) з заслінкою зсередини.

Дуже непоганим і сучасним рішенням є установка відеодомофона з переговорним пристроєм — у цьому випадку вічко зовсім не потрібне, а на полотно дверей можна встановити, наприклад, дзеркало.

Технологія монтажу сталевих дверей здається не особливо складною, але це той тип роботи, яку краще повністю перекласти на плечі професіоналів і обмежитися спостереженням. Установка залізних дверей вимагає максимум зусиль, знань і професійних навичок.

Типи дверей

Для маленьких кімнат підійде одностулкові распашні двері, для великих — двостулкові розстібні, а розсувні допоможуть маніпулювати простором і збільшити корисну площу приміщення. Є також двері-гойдалки — вони відкриваються в будь-яку сторону і гарні для дитячих кімнат. Якщо радіус відкривання дверей поглинає простір і без того невеликої кімнати, ставлять двері-гармошку. Всі перераховані моделі можуть бути глухими або заскленими. Вибираючи двері, зверніть увагу на: відкриття (ліве або праве), тип якого визначають по тому, якою рукою зручніше відкривати двері, комплектність (додаються чи коробка, лиштва, завіси, ручки, кріплення), товщину дверної коробки (чи відповідає вона товщині стіни або потрібен розширювач), пази для скла (вони повинні співпадати з шириною скла).
Матеріал двері
типи дверей
Двері з масиву роблять з натуральної деревини, яка знаходиться всередині і зовні полотна. Вони естетичні, довговічні, але важкі і дороги. Їм ні-поступаються шпоновані двері, полотно яких представляє собою цілісний масив, покритий шпоною пінних порід дерева, ламіновані двері незамінні, якщо потрібно купити недорогі конструкції під колір меблів, стін або встановити їх у приміщенні з підвищеною вологістю. Такі вироби справляють за каркасною технологією: каркас роблять з склеєних брусків хвойних порід, а вільні стільники заповнюють плитами MDF або ДСП, Обклеюється деко конструкцію ламінованою плівкою, двері з MDF естетичні, міцні, надійні, довговічні та екологічно чисті. Ламіновані двері з ДСП імітують за кольором і фактурою безліч оздоблювальних матеріалів. Вони міцні, коштують недорого, але невологостійких внаслідок гігроскопічності матеріалу. Міжкімнатні двері з анодованого або пофарбованого алюмінію і скла відрізняються високими естетичними властивостями. Їх використовують в сучасних інтер’єрах.
Дверна фурнітура

Ручки для дверей можуть бути різних видів, форм і розмірів, а також з різних матеріалів і з різними покриттями. За функціональним особливостям дверні ручки ділять на стаціонарні, натискні і ручки-ноби (поворотні), стаціонарні ручки не взаємодіють із замком, з їх допомогою можна тільки тягнути або штовхати двері. Тому замок повинен мати роликову засувку. натискна ручка приводить в рух язичок замку, дозволяючи двері відкриватися і закриватися, ручки-Кноб мають такий же механізм дії: засувка приводиться в рух поворотом ручки-кульки. Замок, що встановлюється з такими ручками, дозволяє закривати двері без ключа: досить натиснути на кнопку, щоб заблокувати ручку з іншого боку. Але відкривати двері доведеться ключем. Такі моделі придатні для будь-яких приміщень, особливо для санвузлів і ванних кімнат.

Установка пластикових вікон самостійно

встановлення пластиковых вікон самостійноЯк правило, на установку вікна доводиться 10-15% його вартості. З дверима може бути трохи дешевше з-за їх високої стоімості. Спробуємо зробити це самостійно, своїми руками.

Спочатку розберемося — яким має бути вікно.
У будівництві часто використовують металопластикові вікна, хоча віконні конструкції можуть бути також дерев’яні, алюмінієві та комбіновані. Вікно повинне перешкоджати втраті тепла, які в зимовий час досягають третини всіх тепловтрат, не пропускати в приміщення вологу, пил і шум з вулиці, бути зручним в експлуатації, естетичним і мати довгий термін служби. Конструкція вікна повинна складатися з профілю шириною не менше 58 мм з 4-5 камерами і товщиною стінки 3 мм, а також з склопакета (двох-або трикамерного). Крім того, необхідні три контури ущільнення притвору, а також вбудована в конструкцію система провітрювання, яка забезпечить приміщенню достатню циркуляцію повітря навіть при закритому вікні.
Вибираючи віконний профіль, потрібно звертати увагу на країну-виробника, наявність у продукції сертифіката якості, DIN EN ISO 90000:2000 та сертифікату RAL, що визначає відповідність виробу заявленим фізико-механічними властивостями.

Установка і монтаж вікна.

Міцність, надійність, герметичність і довговічність вікна наполовину залежать від його правильної установки. Встановлювати віконну коробку в отвори треба так, щоб точка роси перебувала всередині вікна і прилеглої до нього частини стіни. Для цього вікно слід монтувати посередині товщини отвору, ближче до теплої зоні. Це допоможе уникнути промерзання укосів.
На цьому етапі потрібно звернути увагу на наступне:
вікно повинно бути закріплено по всьому периметру. Поширена помилка — відсутність кріплення вікна знизу;

Установка пластикових вікон і дверей самостійно

Чим більше монтажна ширина віконного профілю і чим більше в нім камер, тим тепліше вікно

* Вікно повинне мати 12 точок кріплення;
* Завершивши монтаж вікна, дерев’яні підставочні клини треба прибрати. Якщо з якоїсь причини їх не прибирають, місця їх встановлення слід теплоізолювати, інакше вони стануть містками холоду;
* Монтажний шар зовні повинен бути закритий від сонячних променів бутиловим герметиком, так як монтажна піна нестійка до УФ-випромінювання.

Обробка укосів

Встановлюючи вікно, треба обробити зовнішні і внутрішні укоси, зовнішні укоси утеплюють фасадними утеплювачами, покривають штукатуркою, покладеної на армуючої сітки, і фарбують фасадними фарбами. Ті ж операції проробляють і з внутрішніми укосами. Зовні їх можна покрити штукатуркою, пластиком або вологостійкими гіпсокартонними плитами, які слід щільно приклеїти до косяків, зашпатлевать і пофарбувати, використовуючи паропроникні склади, але не масляні, так як в зимовий час під такими фарбами скупчується волога, і покриття лущиться. Місце сполучення плит та віконної коробки герметизують силіконовим герметиком. Така робота коштує 7-в у. е. за погонний метр.
Щоб укоси не промерзали, треба вибрати широкий віконний профіль (шириною 70 мм і більше), правильно утеплити і герметизувати монтажний шов, а також грамотно виконати сполучення віконної коробки з утеплювачем. Монтажний шов повинен бути паропроникним, щоб волога, що потрапила в нього зсередини приміщення, виходила назовні. Внутрішні укоси можуть бути оброблені штукатуркою, пластиком або вологостійкими ГКЛ.